כמה לא מפתיע שתלמידי הרב שפירא מיצהר אחראים למסע ההסתה כנגד הפרקליט הצבאי הראשי – אנחנו יודעים מה כוחן של מילים מסיתות לרצח!

תלמידי הרבנים מיצהר פתחו בקמפיין נגד הפרקליט הצבאי הראשי אביחי מנדלבליט

מאת חיים לוינסון ותומר זרחין
המשטרה עדיין לא יודעת מי ריסס את הכתובות המסיתות
הרב יצחק שפירא מיצהר
תצלום: אוליבייה פיטוסי

תלמידיהם של הרבנים יצחק גינזבורג ויצחק שפירא מיצהר החלו בשבועות האחרונים בקמפיין נגד הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף אביחי מנדלבליט. התלמידים, המפעילים את מטה "מהרסייך ומחריבייך", הם החתומים על מכתב המחאה שהופץ בשכונתו של האלוף, והם גם אלה שהפיצו את כתובתו ברבים.

"מהרסייך ומחריבייך" הוא שם שבחרו לעצמם קבוצה של פעילים אנונימיים מאזור השומרון, הפועלים ברוח הרבנים הללו, במטרה למחות נגד עובדי מדינה ורשויות אכיפת החוק. מקור השם הוא בביטוי התנכ"י "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" (ישעיהו מט). המטה פעל, בין היתר, נגד התובעות המשטרתיות מירב אטינגר ושירי לאופר, שהואשמו בהתנכלות לפעילי ימין, נגד המשנה לפרקליט המדינה, שי ניצן, העוסק באכיפת חוק בגדה, ונגד פקחי המינהל האזרחי המתגוררים בשטחים, רמי זיו ובנצי קסלר. המטה עוסק בהסברה, בחלוקת עלונים ובמקרה הצורך גם בהפגנות מול הבתים.

בשבועות האחרונים הגבירו התלמידים את פעולותיהם בעניין מנדלבליט. באתרם, "הקול היהודי", כבר פרסמו בעילום שם כמה כתבות בעניין מנדלבליט. המאמרים מדגישים את עמדותיו של הרב שפירא, הסוברות כי אין פסול בסיכון חיי פלסטינים חפים מפשע כדי להגן על חיילים. "בשנים האחרונות התפתחה מגמה מסוכנת, כאשר גורמים בתוך הצבא חותרים נגד החיילים שלנו, במגמה לפתוח בחקירות נגד החיילים ולסרס את יכולת העמידה שלהם", נכתב באחת הכתבות. "המגמה הזו התחזקה מאוד בתקופה האחרונה, מאז מבצע עופרת יצוקה, ובקרב הציבור כבר נשמעים קולות חזקים הקוראים לשנות את המצב".

בפעם אחרת, פרסם שוקי הס מיצהר מאמר באתר, שבו כתב כי "מנדלבליט שובר את האמון ההכרחי בין חייל למפקד. בידיו, התחקיר הפך להיות כלי פלילי. התהליך שאותו מוביל מנדלבליט בגיבוי ארגוני השמאל מסוכן לנו גם צבאית וגם מוסרית". בשבוע שעבר פרסמו בקול היהודי את כתובתו של מנדלבליט בפתח תקווה.

הכרוז שחולק בשבוע שעבר בפתח תקווה בגנות מנדלבליט נחתם גם על ידי המטה: "אביחי אחראי על הרשעתם של שני חיילי גבעתי. זה לא המקרה היחיד בו מנדלבליט הפקיר את חיי חיילינו. במקרים רבים נוספים, חיילים שמסרו את נפשם למעננו מצאו עצמם מועמדים לדין בגללו. על פי המוסר היהודי, חי חיילינו יותר יקרים מאזרחי אויב, אך נראה שאביחי חושב אחרת. אביחי מנדלבליט! הסר ידיך מחיילי ישראל!". יש לציין, כי כתובות ה"בוגד" שהתגלו בשכונת מגוריו לא היו חתומות, ובידי המשטרה אין קצה חוט הקושר את ריסוס הכתובות לאיש.

אתמול שלח היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שלח אתמול מכתב תמיכה לפרקליט הצבאי הראשי. "מדובר במעשים נפסדים של גורמים קיצוניים, המנסים – באמצעות צעדים בריוניים – להטיל חיתתם על עובדי ציבור הממלאים את תפקידם באופן מקצועי", כתב למנדלבליט בשמו של וינשטיין, עו"ד רז נזרי, עוזרו הבכיר.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1197058.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: