אחרי החגים – שי ניר

אחרי החגים… – שי ניר

"תורתנו הקדושה אינה עומדת לחקירה! הניסיון למנוע מרבני ישראל להביע את דעתם, דעת תורה, על ידי הפחדות ואיומים – הינו מעשה חמור ביותר והוא לא יצלח. שלטון שנוהג כך מצטרף לשלטונות הרֶשע שגזרו על לימוד התורה והרימו יד כנגד תורת ישראל.

לכן הננו מודיעים שאין בכוונתנו להגיע לחקירה, במיוחד לאחר שידידנו כבוד הרה"ח הרב יצחק גינזבורג שליט"א כבר הסביר לחוקרים את עמדתנו בצורה ברורה." (מתוך גילוי דעת של הרבנים דוב ליאור ויעקב יוסף)

גילוי דעת, כנות ויושר הם תכונות מאוד מוערכות המשדרות עוצמה. הרבנים ליאור ויוסף בישירותם ובגילוי דעתם מודיעים שלא יתייצבו לחקירה. לפחות הם לא מורחים את זרועות החוק באמירות של "הזמן לא מתאים…" ו-"יש התחייבויות קודמות…". הישירות פותרת אותם מפיתול לפני המאיימים עליהם, היועץ המשפטי לממשלה ומשטרת ישראל. במתפרש אומרים הרבנים: "אנחנו כאן ועומדים על שלנו. יש לנו חברים (ראה כנס תמיכה בהשתתפות 200 רבנים). עכשיו נראה אתכם…" המשפט הזה בלבד מסוגל למוטט את הריק והחלש ובמקרה שלנו את זרועות החוק. היועץ המשפטי לממשלה ומשטרת ישראל אינם מגיבים על התנהלותם של הרבנים ליאור ויוסף המצפצפים על שלטון החוק. ומדוע זאת? אולי שיג ושיח להם? אולי הם ישנים? אולי הם מחכים לאחרי החגים?

הרבנים ליאור ויוסף מנהיגים כאן מדינת הלכה בפועל. מבחינתם נשאר רק לגלות את מבעיה השונים. הסתה והמרדה של רבנים אינם עבירות פליליות יותר במדינת ההלכה הקמה לנגד עינינו.

אני ממליץ לשר החינוך להכניס את הספר תורת המלך לתוכנית הלימודים בשעורי אזרחות. אפשר לבחור באחד משני הפרקים הבאים: פרק א' רפיון ידיה ואי יעילותה של השיטה הדמוקרטית או בפרק ב' חוקי ההלכה קודמים לחוקי המדינה. כנראה שאם הספר לא ראוי לצנזור וכותביו לא ראויים למשפט אז בהחלט אפשר ללמד אותו ואולי אפילו למצוא לו מקום בהיכל הספר בירושלים.

המדינה הדמוקרטית תוכל להתקיים רק אם יהיו מספיק אנשים התומכים בה ושותפים לה. בדמוקרטיה הרוב קובע וגם דעת הקהל. כנראה שיש לרבנים ליאור ויוסף מספיק משקל בשביל להיות מורמים מעל החוק. לפחות משקלם הסגולי כבד יותר משלטון החוק. כולם שווים בפני החוק חוץ מהרבנים. הם אלה המכתיבים בפועל את החוק הישראלי תחת כנסת ישראל. אנסה לנסח את החוק הראשון: אסור לזמן רבנים לחקירה על דברי תורה. אפילו כאלה החשודים בהסתה והמרדה. חוק שני: רבנים רשאים לפסוק ולהחליט לעצמם אם להתייצב לחקירה אליה הם זומנו ואם לאו. חושבים שאני מגזים? העובדות מדברות בעד עצמן. הרבנים לא התייצבו לחקירה ונתנו פומבי להחלטתם.

היועץ המשפטי לממשלה ומשטרת ישראל, גשו למלאכה. הציבור בישראל מצפה לראות את תגובתכם. הרבה מאוד מוטל על הכף ויפה להזכיר שיום ציון רצח רוה"מ ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל קרב ובא על כל משמעויותיו וביניהן ההתייחסות המעטה מידי, המאוחרת מידי, לכל המסיתים באשר הם היו.

צחנת ההסתה והזלזול בשלטון החוק מעידים על הרקבון בחוסן המוסרי של חברתנו. אפשר עוד לטהר. היועץ המשפטי ומשטרת ישראל. קומו צאו.

אולי אחרי החגים…

שי ניר (30) חבר תנועת דרור-ישראל ופעיל בברית חושך לגרש

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: